Naponta érkező, friss halakból és zöldségekből előttetek készítjük el ételeinket, ezzel garantáljuk a legjobb minőséget nektek. aSUSHIBAR - Mammut I. 3.emelet
Tetszik a hely? Nézd meg milyen
kedvezményeket ajánl neked
Amikor megérkezel a bár-ba, a pincér ültet, természetesen mindenkit oda, ahova ülni szeretne, ültetés után a pincér mindenekelőtt felterít: szalvétát, evőpálcikát, szójaszósz-tartót, ha esetleg leves is fogyasztásra kerül, akkor igazi japánban használatos evőkanállal is szolgálunk. óóó… Igen. Fontosnak érezzük, hogy szóljunk…senki ne fújja az orrát a szalvétába… grrr… szívesen adunk azonnal zsebkendőt. Fontos arról is szólnunk, ha nem megy az evőpálcikával evés, inkább edd kézzel, villával nem túl illendő sushit enni.
Hogyan rendeljünk, és kitől
Nálunk rendszerint mindent a pincértől kell rendelni, tőle lehet levest, előételt, italokat, és minden olyat, ami nem sushi, de ide tartozik a sashimi is. Ha engedi a környezet, szakácsaink szeretik, ha a sushit –de csak a sushit- tőle rendeljük személyesen. Így beletudja tenni a szívét is, és egy kicsi személyeskedést is megenged magának, tekintettel arra, hogy fáradságot nem kímélve, kedvességet nem sajnálva tőle kértük a sushit. Sashimit, levest, előételt ne rendelj a szakácstól. Ez fontos, melglehetősen udvariatlanság.
Minden sushibárnak, így nekünk is vannak táljaink, illetve már saját, kipróbált sushivariációink. Ha nem vagy biztos a dolgodban, hogy mit rendelj sushi tekintetében, mindenképpen kérdezd meg a pincért, de sokkal inkább javasoljuk a szakácsot. Így a szakács megtudja mutatni az igazán friss és jó halait, illetve tudása legjavát.
Szürcsöljük a levest… vagy együnk inkább kanállal?
A levest melegen tálaljuk. Miközben a misoshiru (miso levest) eszed, jobbanmondva inkább szürcsölöd, használhatod az evőpálcikáidat, hogy a „szilárd” részeket kivedd a levesből, és így tovább szürcsölheted a levesed, mintha tea lenne. Egy szó mint száz, teljesen elfogadott, ha a levest szürcsölve iszod, mintsem kanállal.
A „héjas babok”
A héjas babok nálunk közkedvelt előételek, mint ahogy bármelyik másik sushibárban is. Ezek a „héjas bab szemek” szója babok. Ezeket mi edamame-nak hívjuk, ez japánul valahogy így hangzik: ed ah mah may. Általában hidegen, vagy melegen tálaljuk, melegen szerintünk melegen jobb, és nagy szemű sóval hintjük, melegítés után. Hogy elkerüljük a „repülő babokat” tegyünk a szánkba egy ilyen zöld héjas babot, fogunkkal húzzuk ki a szójababszemet a „tokjából”. Ne együk meg a szójababnak azt a hosszúkás „tokját”. Nem finom.
Evőpálcikák – Mit csinálj és mit ne
Amikor már nem használod az evőpálcikáidat, tedd a tányér bal oldalára, ha kaptál pálcikatartót, akkor arra, ha nem, akkor nálunk a pálcikát papír „bugyiban” kapod, tedd vissza bele. Soha ne szúrd bele a sushiba, vagy a rizsbe. Az is rossz szokásnak minősül, ha a sushit az evőpálcikával húzod magad felé. Mindig a kezedet használd az étel mozgatásához, ne a pálcikákat. Ne forgasd a tányért a pálcikával, stb…
A pálcikákat mielőtt elkezdesz enni, dörzsöld egymáshoz, hogy lejöjjön róla a felesleges „gyártás közben keletkezett” fahulladék. Némi fahulladék lefog peregni róla, ez azt fogja jelenteni, hogy az olcsóbb pálcikát rendeltük, de arra törekszünk, hogy soha ne hulljék le róla fahulladék.
Tudtad, hogyha az evőpálcikát az ételed fölött, például ha kaptál egy tál rizst és a fölött dörzsölöd össze, egy régi halotti rituálét idézel? Ugyanis ezt szokták csinálni „halotti tor „ alkalmával az étel fölött. Soha ne csináljátok étteremben. Az is nagyon rossz szokásnak, és kimondottan udvariatlanságnak számít, ha bármi nemű ételt a tányérunkról félreteszünk, vagy „kipöckölünk”. Japánok nagyon érzékenyek erre. És soha, de soha ne játssz az étellel. Ne szedd ki a közepét, mondván, hogy „kíváncsi vagyok, mi van benne”.
Egy nagy harapásra az egészet?
Tokyoban általában a sushik kisebbek, mint ahogy mi, Európában megszoktuk. Itthon a normál, megszokott, középméretű sushikat adjuk. Persze, ha igény van rá, szivesen csináljuk a kis méretűeket is, ilyenkor kérlek jelezd a pincérnek. Válaszolván a kérdésre, igen! Azt kell mondanunk, hogy egy harapásra.
Sushi mártogatás, avagy ne legyen szójaszószos a rizsünk?
A szokás szerinti sushievés, úgy néz ki, hogy csak a halas oldalát mártjuk bele a szójaszószba. Nyilván maki tekercsnél ez nem kivitelezhető, de nigirinél mindenképpen tegyünk így. Soha ne csorgass szójaszószt a rizsre, vagy csak úgy szimplán a sushira sem. Ha csak úgy ráöntöd, a séfünket nagyon megsérted, azt jelenti, hogy rosszul ízesítette a rizst.
A szád „tisztítása”
Az ecetes gyömbérszeletek, amiket mi „gari”-nak hívunk, arra valók, hogy két különböző ízű sushit közt egyél belőle, és az ízlelőbimbóidat kitakarítsa. Mint mikor a parfümösnél kávét szagolgatsz két parfüm között.
Az a zöld izé… ERŐS!
Légy nagyon elővigyázatos azzal a zöld masszával a tányérodon. Az a Wasabi, és nagyon csípős. Arra való, hogy a gyomrodat fertőtlenítse. A wasabi egy japán „lóretek”, amit úgy fordíthatnánk, hogy hegyi mályvarózsa. Az emberek többsége úgy eszi, hogy a szójaszószba, amibe a sushit mártogatják, belekeverik ezt a zöld masszát is. Persze kenheted egyből a sushira, majd a szójaszószba mártod és megeszed. Amúgy a séfünk örülni fog, ha kérsz tőle még. Ezzel is növeli majd a személyes izlelési szokásaid élményeit.
Szolgáltatások
- WIFI
- Bankkártyás fizetés
- Akadálymentesített
- Klíma
- Parkoló
Tetszik? Kövess minket
facebook.com/chargemeupNETFacebookon is